הדמיות

לראות את העתיד

הדמיה

למה להזמין הדמיה לפני שיפוץ הדירה?

עיצוב הדירה זה לא דבר פשוט, לפעמים כוונות טובות נשארות רק בכוונות . לאחר שמגלים שביצוע הרעיון שלנו , לא לשביעות רצוננו ולא נתן לנו את ההרגשה המספקת שציפינו לה. לצפות זה לא דבר רע , אבל למה לא לוודא שמה שיש לנו בראש יכול להתבטא באופן הרצוי?

אפשר לראות את התוצאה הסופית של כל החלל לפני שהזמנו את הצבע לקירות.

נגרות זה דבר לא זול בכלל, בעיקר אם רוצים לחדש את המטבח או חדר הארונות ולהיכנס להוצאה כזאת ,בלי לראות את התוצר הסופי בהדמיה, זה כמו להשתתף בהגרלה ,כי זה יכול לגמור כפי שחלמנו או… שפשוט לא.

בנוסף, כל בנאדם המעוניין במכירת נכס, לא משנה אם מדברים על בית, משרד, חנות או שטח תעשייתי, יכול להראות את האפשרויות לקונה או המשכיר ממנו ,מבלי לעשות את השיפוץ ולחסוך בכך סכומים גדולים של כסף.

זה אומר שאתם יכולים לשפץ ולהתלבט על חומרי הגמר והצבעים ,עד שתראו משהו שמוצא חן בעיניכם ואפילו לא לשפץ אך להגדיל את כמות הלקוחות המעוניינים לקנות או לשכור את הנכס שלכם.

מה משפיע על עלות ההדמיות?

בעיקר אנחנו צריכים לדעת שהדמיה היא עבודה וכמו כל עובד בכל תחום השכר מורכב ממידול ההדמיות ומזמן העבודה הנדרש כדי לייצר אותה.

רמת הגימור – ככל שההדמיה תהיה יותר פוטוריאלסטית היא ,תצרוך יותר שעות עבודה כדי להיכנס לפרטים הקטנים שהופכים פרויקט פשוט למשהו יוצא מן הכלל. הדמיה להגשת היתר בניה תהיה פחות מפורטת מהדמיה שמשקפת עיצוב פנים או המחשה למכירה או השכרת הנכס.

מורכבות ההדמיה – כמה שהחלל או המבנה יהיו יותר מורכבים באותה מידה תהיה ההדמיה. לא לטעות ולחשוב שהמטרים המרובעים של החלל קשורים למורכבות ההדמיה, מבנה תעשייתי של 200 מ"ר יהיה יותר קל למדל מסלון של 40 מ"ר המלא ברהיטים שונים, חיפויים וטקסטורות שונות.

פריטים מיוחדים – כמובן זה לא אותו דבר למלא את ההדמיה ברהיטים או חיפויים סטנדרטים שיש לנו (בסטנדרטי לא מתכוון למשעמם, יש לנו ספרייה ענקית עם מלא דברים שונים מאותו סוג.) או לתכנן ולמדל תכנון חדש לחלוטין. זאת עבודה קשה שנכנסים לפרטים קטנים ונמשכת זמן ארוך כדי שהתוצאה הסופית תשקף את הרעיון המקורי.

גמר ההדמיה – בסוף כל מידול עלינו להציג אותה בפני הלקוח, וברגע זה גם נתקעים עם כמה אופציות. כל תמונה שנוציא תקבל עבודת גמר משלה אז כמה שיותר תמונות סופיות או זוויות צילום המחיר יהיה יותר גבוה. בנוסף לזה צריכים לקחת בחשבון שהגשת ההדמיה ברקע לבן או גנרי (כללי) , יהיה יותר זול מעיבוד התמונה והשתלת ההדמיה בסביבה מצולמת , בעיקר אם ההדמיה נמצאת במקום לא מישורי ותצטרך עבודת טופוגרפיה. כמובן האופציה לסרטון או אפילו מציאות מדומה למשקפי VR יהיו במחיר יותר גבוה.

מה מרוויחים מהדמיה?

 ראיה מקדימה לפרויקט המתוכנן.

– משיכת מתעניינים למכירת או השכרת הנכס.

– הבנת תכנית (כי מי באמת מבין תכניות אדריכליות?).

– חיסכון כספי (כן, ההדמיה היא בין העלויות הנמוכות ביותר בענף הבניה).

– מניעת טעויות (רואים אם משהו לא רצוי לפני קניית חומרי הגלם).

– דיוק – רואים בוודאות איפה כל דבר מתחיל ונגמר ומתגברים על טעויות תכנון לפני הביצוע.